STR.GŁ.POLECAMY

 

 

O NAS -KONTAKT

 

 

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH

 

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH

 

 

KINO- repertuar

 

KRYTA PŁYWALNIA

 

 

STADION MIEJSKI

 

 

BIBLIOTEKA


Kliknij tutaj

 

 

 

ZOBACZ

 

2003

 

2004

 

2005

 

 

2006

Make Lash
możesz mieć piękne i długie rzęsy. Przekonaj się!
http://www.herbalux.pl/make-lash-opinie

Program Dni Dobrodzienia

i III Zjazdu Dobrodzienian

21 – 23 lipiec 2006r.

 

 

21.07.2006r. ( piątek )

         

Godz.19.00 – Uroczyste otwarcie Dni Dobrodzienia i III Zjazdu Dobrodzienia. 

                       Wręczenie „Srebrnych Róż Dobrodzienia” ( sala widowiskowa DOK i S )

 

Godz.19.30 – koncert Justyny Steczkowskiej z zespołem ( sala widowiskowa )

 

Godz.21.00 – 2.00  Disco – zabawa gra zespół „Magnum” z Olesna  i DJ.Dragon (namiot festynowy)

 

22.07.2006r. ( sobota)

 

Godz.16.30 – Bieg długodystansowy  na trasie: Dobrodzień – Bąki – Bzinica –Dobrodzień – 

                      Dobrodzieńska Dycha” – start i meta  Stadion Miejski

 

N a m i o t   f e s t y n o w y :

 

Godz.6.00 – Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia ( Zalew ul. Lubliniecka)

 

Godz.16.00 – 17.30  Występy Zespołów działających w DOK i S  Dobrodzień

                                  - Zespół Taneczny „Wektor”

                                  - Grupa break-dance B.B.F.G.S

                                  - Zespół Wokalny „Drops”

                                  - Pokaz Klubu karate „Nidan

Godz.17.30 –  Koncert popularnego parodysty Bolesława Gromnickiego

 

Godz.18.30 – Zespół „Zorba” piosenki i tańce greckie

 

Godz.19.45 – „Tobi” monachijski wokalista zaprezentuje bawarskie standardy muzyczne jak 

                       również autorski program rozrywkowy

Godz.21.15 – Zabawa taneczna

 

 

23.07.2006r. ( niedziela )

 

Godz.11.00 – Msza Święta Odpustowa

 

N a m i o t   f e s t y n o w y :

 

Godz.15.00 – 16.30  „ Miś Teodor w krainie czarów” – przedstawienie dla dzieci

Godz.16.30 – 18.30 Występ zespołu „Szlagier maszyna” – zespół śpiewa światowe przeboje  

                       po  śląsku 

 

Godz.18.30 – 19.30 The Apples – damska formacja muzyczna z Pragi grająca przeboje lat 

                      60-tych i 70 –tych

Godz.19.30  - 21.00  Występ znanej i lubianej kapeli warszawskiej „Orkiestra Staśka Wielanka

Godz.21.15 – Zabawa taneczna  gra zespół „Voyager

Godz.22.00 – Widowisko pirotechniczne oparte o podkłady muzyczne

Godz.22.15 – c.d zabawy tanecznej

 

Imprezy towarzyszące :

 

  • Stoiska gastronomiczne i handlowe  ( Plac Targowy )
  • Wesołe miasteczko ( Plac Targowy )
  • Zamki , zjeżdżalnie dla dzieci i bungy ( Plac Targowy , Ogród Plebanii )
  • Ekspozycja i pokazy działania sprzętu „Husgvarna” ( Ogródek Jordanowski )
  • Wystawa samochodów marki „Ford” ( Ogród Plebanii )

 

 

 

 

 

 

Wróć

 

2003

 

2004

 

2005

 

Slim Butter
Nie jesteś sama z problemem cellulitu
http://www.swiatkobiet.com.pl/slim-butter-powalajaca-skutecznosc-preparatu-na-cellulit

PROGRAM DNI DOBRODZIENIA 2005

 

15.07.2005r. ( piątek )

Sala widowiskowa Domu Kultury

Godz.19.00    Uroczyste otwarcie Dni Dobrodzienia

                      Wręczenie Srebrnych Róż Dobrodzienia

Godz.19.30    Koncert Hanny Banaszak

Galeria Kameralna Domu Kultury

Godz. 21.00    Wernisaż wystawy fotografii Olega Marczaka z Czortkowa

Temat : „Pomarańczowa rewolucja”

Namiot   Festynowy

Godz. 21.00     Disco – zabawa gra Adam Hapoń

 

16.07.2005r. (sobota )

Namiot Festynowy

Godz.17.00       Program magiczny pt. „Świat iluzji na wesoło” w wykonaniu Apollona i Wesołej Wróżki

Godz.18.15      Występ grupy break dancowej B.B.F.G.S. z Dobrodzienia Pokaz tańca estradowego

                         w wykonaniu zespołu „Wektor” z Dobrodzienia

Godz.19.00      Koncert grupy „ Dancing Oueein ( złote przeboje zespołu „ABBA”)

Godz. 22 .00 – 3.00  Zabawa taneczna  gra zespół „Trio Britisch Music

 

17.07.2005r. ( niedziela )

Godz. 6.00        Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia –Stawy Habas

Namiot Festynowy

godz.15.00        Koncert zespołu Cocons Club

godz. 17.00       „Fakir i jego węże” – tresura pytonów

godz. 17.45       Koncert Agaty Werner – muzyka pop

godz. 19.00       Gwiazda dnia :  koncert zespołu „Tercet Egzotyczny”

godz. 20.30       Zabawa taneczna gra zespół Voyager

 

Imprezy towarzyszące:    

14 – 17.07.2005r.      Otwarty turniej w tenisa ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej

                                  w Dobrodzieniu ( korty w ogrodzie Plebani)

15.07.2005r.              Wernisaż wystawy fotografii Olega Marczaka z Czortkowa – Galeria Kameralna

15 – 17.07.2005r.      Wesołe Miasteczko   ( Plac targowy )

15 – 17.07.2005r.      Atrakcje dla dzieci: dmuchane zamki , zjeżdżalnie ,euro-bungy ( otoczenie namiotu                          

                                  festynowego na Placu Targowym )

15 – 17.07.2005r.     Gastronomia , bufety piwne,wata cukrowa , pop-corn ( otoczenie namiotu      

                                  festynowego na Placu Targowym )

16 – 17.07.2005r.     Prezentacja  nowych modeli samochodów marki „Ford” otoczenie namiotu

                                  festynowego )

17.07.2005r.             Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia ( Stawy Habas )

23.07.2005r.             II Półmaraton pływacki o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w

                                   Dobrodzieniu –(Jezioro Turawskie)

 

 

 

 

 

Wróć

 

2003

 

2004

 

2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć

 

2003

 

2004

 

2005

 

 

Kliknij tutaj

PROGRAM DNI DOBRODZIENIA 2004

i II ZJAZDU DOBRODZIENIAN

Szanowni Państwo,

 

Z wielką przyjemnością informujemy ,iż  w bieżącym roku przypada 630 rocznica nadania Dobrodzieniowi

 praw miejskich przez księcia Władysława Opolczyka. Rocznica ta łączy się z 150- leciem

wybudowania kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu oraz 120 rocznicą utworzenia

Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrodzieniu

 

Z tej okazji mamy zaszczyt - w imieniu wszystkich obecnych mieszkańców Dobrodzienia

i okolic - Zaprosić na  „Dni Dobrodzienia „ połączone z II Zjazdem Dobrodzieniaków , które

odbędą się w dniach 16- 18 lipca 2004 roku.

Na spotkaniu gościć będziemy także władze miasta Haan w Niemczech z którym to miastem

gmina Dobrodzień podpisze 1 maja 2004 roku, czyli w dniu wejścia Polski do

 Unii Europejskiej umowę partnerską.

 

Informując o planowanych w lipcu uroczystościach serdecznie zapraszamy byłych i obecnych

mieszkańców Dobrodzienia i okolic do wzięcia w nich udziału.

 

Z dobrodzieńskim pozdrowieniem

Burmistrz Dobrodzienia

I Rada Miejska

 

P R O G R A M ;

 

16.07.2004 (piątek)

Godz. 10.00 (Sala Spotkań DFK)
         *  Debata historyczna na temat „Dobrodzień na przestrzeni wieków - historyczne miejsca i     
            obiekty w świetle zachowanych dokumentów"
         *  Promocja wydawnictwa książkowego  pt. „Monografia Dobrodzienia" - spotkanie
           z autorką Ireną Osadnik - prezentacja wizualna Stefana Bieńka i spacer po Dobrodzieniu

Godz. 19.00 (sala widowiskowa DOKiS)
        *  Uroczystość inauguracji Dni Dobrodzienia i II Zjazdu Dobrodzienian
                   - oficjalne wystąpienia
                   - wręczenie odznaczeń zasłużonym mieszkańcom
                   - recital
Edyty Geppert

Godz. 20.00 (Namiot festynowy na placu targowym)
                   -  dyskoteka
Godz. 21.00 (sala kameralna DOKiS)
                   - wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Herbowskiej -Matery
                   - koncert Artura i Dionizego
                   - Koncert formacji "Donegel" ( muzyka celtycka )

17.07.2004 (sobota)


Godz. 10.00 (rynek miasta - zbiórka)
                   - rajd rowerowy na trasie: Dobrodzień - Regolowiec - Dobrodzień
Godz. 14.00 (stawy Habas)
                   - otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Dobrodzienia
Godz. 15.00 (sala kameralna DOKiS)
                   - spotkanie z Sigrid Schuster-Schmah, autorką powieści z wątkami
            dobrodzieńskimi „Wir sehen uns  bestimmt wieder" („Na pewno jeszcze się spotkamy")

F e s t y n   i n t e g r a c y j n o - r o d z i n n y


Godz. 16.30 (namiot festynowy na placu targowym)
                  - koncert Międzygminnej Orkiestry Dętej Dobrodzień-Zębowice
Godz. 17.15
                   - występ zespołu wokalnego Guttentag"
Godz. 17.45
                   - występy młodzieżowych zespołów artystycznych DOKiS:  „Studia Piosenki” oraz Grupy Tanecznej „ WEKTOR”

Godz. 18.15
             - występ Zespołu Pieśni Regionalnej z Dobrodzienia . W przerwach między       
          
   koncertami   -  „ mikrofon dla wszystkich"  (krótkie wystąpienia, wspomnienia itp.)
Godz. 19.00
                   - występ dnia: koncert Zespołu Instrumentalno -wokalnego Proskauer Echo"
Godz. 21.00
                   - zabawa taneczna; gra zespół  " No Problem "

18.07.2004 (niedziela)


Godz. 11.00 (kościół pw. Św. Marii Magdaleny)
                   - Msza Święta Odpustowa
Godz. 14.00 (strzelnica miejska)
                   - otwarte zawody strzeleckie
Godz. 16.00 (stadion miejski)
                   - mecz piłkarski: Samorząd Gminy - Policja
Godz. 17.00
                   - mecz piłkarski: Start Dobrodzień - Sparta Lubliniec

F e s t y n   o d p u s t o w y  (namiot festynowy na placu  targowym)

Godz. 16.00
                   - koncert Chóru Parafialnego z Olesna
Godz. 17.00
                   - pokaz Klubu Karate Nidan"
Godz. 17.15
                   - występ Zespołu Ludowego Zębowiczanie"
Godz. 18.00
                   - występ dnia:  koncert  Krzysztofa Krawczyka
Godz.20.00
                   - zabawa taneczna; gra zespół " Voyager "
Godz. 22.00
                  - pokaz fajerwerków po widowisku i ciąg dalszy zabawy tanecznej

I m p r e z y   t o w a r z y s z ą c e


- loteria fantowa 17 - 18 lipca (namiot festynowy)
- lunapark, czyli wesołe miasteczko 16 - 18 lipca (plac targowy)
- turniej w tenisa ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej 12 - 18 lipca (korty w ogrodzie plebanii)
- prezentacja sprzętu Husgvarny (ogród jordanowski)
- wystawa malarstwa Aleksandry Herbowskiej-Matery (sala kameralna DOKiS)
- wystawa grafik z cyklu „Guttentag - dawny Dobrodzień" (pracownia plastyczna  - przy placu
targowym)
- maraton pływacki o puchar i certyfikaty Przewodniczącego Rady Miejskie w Dobrodzieniu (15 lipca, Jezioro Turawskie)

      Dnia 18.07.2004 w godzinach 14.00 - 22.00 kursuje ciuchcia na trasie:

rynek miasta - stadion miejski 

 

 

 

 

DNI  DOBRODZIENIA

18 - 20 LIPCA 2003

                                                                                                

 

W programie:

 

18 lipca 2003r. (piątek)

Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

 

godz.18.30 Uroczystość inauguracji Dni Dobrodzienia ( sala widowiskowa )

                   * wręczenie odznaczeń zasłużonym mieszkańcom

                   * koncert zespołu  - „RAZ,DWA,TRZY            

godz.21.30  Wernisaż wystawy fotograficzno-plastycznej Ks.dr Piotra       

                  Maniurki (Dobrodzienianin)  (sala kameralna )

                   * recital gitarowy Tadeusza Pablisiaka

godz.21.00  Dyskoteka - gra DJ Spring (Dobrodzienianin) -Namiot Festynowy( plac targowy )

 

19 lipca 2003r. (sobota) Namiot Festynowy (plac targowy)

 

godz.16.30  Pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy B.B.F.G.S

godz.17.00  Występ zespołu tanecznego z Publicznego Gimnazjum w

                   Dobrodzieniu

godz.17.15  Pokaz Sztuki Walk Wschodu

godz.17.45  Koncert Zespołu Piesni regionalnej z Dobrodzienia

godz.18.30  Program kabaretowy pt. „Rodzina Fanzołów czyli trzy ofiary

                   wejscia do Europy”

godz.20.15  Recital Adriany Biedrzyńskiej

godz.21.45  Zabawa taneczna gra zespół muzyczny „Magnum” z Olesna

 

20 lipca 2003r.(niedziela).Namiot Festynowy (plac targowy)  

 

godz.11.00  Msza Święta Odpustowa - Kościół p.w. Św.Marii Magdaleny      

             

godz.16.00  Koncert Chóru Mieszanego „Cantabiles” z Kątów Opolskich

                  ( w repertuarze utwory śląskie i niemieckie)

godz.17.00  Koncert zespołu „INFLEKT” z Dobrodzienia

godz.18.00  Zespół muzyczny „Polanie” oraz gwiazda Pr.I TVP S.A.

                 Zespół wokalny „Orange” ( znany z programu Roberta       

                Janowskiego „Jaka to melodia)

godz.19.00  Koncert Zespołu Rockowego TNT z Dobrodzienia

godz.20.00  II część konceru Zespołu „Polanie” w tym grupa „Orange

godz.21.00  Zabawa taneczna gra Zespół „King Size” z Błotnicy    

                 Strzeleckiej

 

 

Imprezy towarzyszące:

 

*Loteria fantowa (główna wygrana: telewizor,rower,ponton i wiele bardzo     

                        ciekawych fantów-każdy los wygrywa)

*Lunapark

*Turniej tenisa ziemnego 15 - 20 lipca -korty w ogrodzie Plebanii

*Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Dobrodzienia ( 20.07.2003r.

  godz.6.00 akwen wodny przy ul.Lublinieckiej )

*Pokaz i prezentacja sprzętu Husqvarny - 20.07.2003r. Ogródek Jordanowski                        

Siwe włosy?
wypróbuj Grey Active Ultra już teraz!
http://www.herbalux.pl/grey-active-ultra-opinie